Jak smakuje Browar z Wyrocznią


04.09.2015
by Kamil Stawiarski

I było tak, że 31 dnia miesiąca sierpnia roku 2015, spotkali się entuzjaści Wyroczni w posiadłości AVIVA.

I było tak, że dzierżąc kufle – po brzegi browarem wypełnione – zasiadło wielu aby posłuchać kilku, którzy chcieli się przemyśleniami swoimi podzielić.

I stało się tak, że admin przepijał do dewelopera a deweloper do admina i pospołu dyskusja toczyła się wartka a technologiczna, śmiechem – nieraz szyderczym – podszywana.

Spotkanie otworzyłem swoją skromną, acz obszerną osobą, przepijając do wszystkich i reguły spotkań obwieszczając jak następuje:

  • Jako prelegent mówić będziesz technologicznie i konkretnie a marketingu unikać będziesz niczym w gaciach szerszenia;
  • Jako uczestnik dyskusję podejmować będziesz i wrogości zaniechasz, topiąc ją w napoju miłości złotym;
  • Wspólnie zaś umysły wysilim, by wiedzy przepływ moc móc wzmóc.

W skrócie: "Ma być technologicznie, konkretnie i bez pierdolenia!"

Pierwszą prelekcję rozpoczął Adam Boliński, omawiając co ciekawsze wyzwania jak i przyjemności z wdrożenia bazy 12c płynące.

Radosław Kut następnie postanowił pytaniem publiczność z mańki zażyć: "Ile jest metod konsolidacji przez Oracle’a zdefiniowanych?" (Odpowiedź na pytanie gdzieś pod koniec). Następnie IORM w Exadata wnikliwie nam pokazał.

Marcin Rydz i Paweł Chyliński, pospołu rozprawili się z transformatorem SQL, twarz prawdziwą drania pokazując i przekręty jego, trace’em 10053 ujawniając.

A na końcu jam się scenę wziął okupować, coby techniki włamań do bazy obnażyć i przed frywolnym uprawnień nadawaniem wszystkich przestrzec.

Wszystkim prelegentom nagrody w podzięce wręczone zostały ale i jednego od chmur eksperta mus nam było uhonorować – za pomysł, za wsparcie i za inspirację do podjęcia działania.

Część oficjalną spotkania zakończyć przyszło prezentacją narzędzia – które to dane w sytuacji beznadziejnej odtworzyć może – o wdzięcznej nazwie:RICO, a które jam, nie chwaląc się, napisał. (Dlaczego RICO? A bo rzyga fajnymi rzeczami na żądanie – po dalsze wyjaśnienia odsyłam do dowolnego odcinka Pingwinów z Madagaskaru).

A potem to już tylko impreza i rozmowy nie tylko o technologii… A – odpowiedź na pytanie Radka: "Nie wiadomo".

http://www.meetup.com/Browar-z-Wyrocznia/


Contact us

Database Whisperers sp. z o. o. sp. k.
al. Jerozolimskie 200, 3rd floor, room 342
02-486 Warszawa
NIP: 5272744987
REGON:362524978
+48 508 943 051
+48 661 966 009
info@ora-600.pl

Newsletter Sign up to be updated